PRASKA PARASKA

ПРО БУХЛО - інвентарізація

у мене в барі:
кальвадос
2 типи одномальтового віскі та 1 бленд
40 річна горівка
медова горівка
2 типи зубрівки
медова з перцем
3 типи рому, один з них 40 річний домініканський
старий бренді
анісівка
просто горівка
пачаран
опорто
слівовіца
пастіс
солодка гарнатча
банюльське вино
грибний самогон
домашнє орухо
ризьський бальзам
десертне червоне вино
вино рансі (прогоркле)
мускатель
якесь дивне китайське сливове алкогольне питво
декілька пляшок сухих червоних вин

здається нічого не пропустив.
PRASKA PARASKA

(no subject)

так, вони чарівні всі ці зірки кіно, я маю на увазі вони надзвичайно привабливі, візуально. тим паче у фільмах. проте заїбало. тобі подобається "ота" чи "отой"? о! він/вона такий охуєзний. дрочилово-передрочилово на химер. вулицями ходять такі люди яких у кіно не побачиш. архетипи нав'язувані з екрану програють банальним перехожим.
PRASKA PARASKA

ОРВЕЛ ТА ДВОЄМИСЛІЄ ГЬЮЗА

якщо розглядати твір роберта гьюза "барселона: історія міста" то впадає в око певний догматизм в оцінці багатьох моментів історії та культури каталонії та власне барселони, який часто-густо притаманний захадним лівим. також в контексті орвелівського "1984" помітно, що гьюз виявляє типове "двоємисліє", яке так яскраво описав британський автор у своєму безсмертному романі. ледь чи не через сторінку гьюз висловлює повністю протилежні та такі що заперечують одна одну думки і як помітно свято вірить, як в одне так і в інше взаємовиключні твердження. краще б гьюз займався арт-критикою, а не брався за такий складний твір, де намагався втиснути все одразу і зрозуміло, що з того вийшла погана на смак і недоварена каша.

п.с. орвел один з небагатьох західних лівих, який був добре прищіплиний проти типового догматизму та інфантилізму загального для більшості його сучасників лівого толку. а його опис барселони та каталонії в "посвята каталонії" надзвичайно виважений і щирий документ для розуміння цієї країни та її народу.
PRASKA PARASKA

ІСПАНСЬКИЙ МІР

необізнаність іберійського інтелектуала з станом справ на сході європи пов'язана, на мою думку, з надмірною фіксацією на латинську америку. це така своєрідна ностальгія за втраченими імперіями і звісно мрія повернути колишню велич через розповсюдження так званого "іспанського міру", навіть термін вигадали "іберо-америка". тому каталонцям нема чого туди дивитися і жаліти за втраченою імперією, бо ніколи вони її там не мали, хоча під самий кінець, з ХVIII сторіччя, і собі з того мали деякий економічний зиск.
латинська америка мовно та культурно зовсім не потрібна каталонцям, бо така перебільшена увага обернеться вливанням у той "іспанський мір", в якому каталонській ідентичності місця нема і не буде.
У свою чергу українські інтелектуали сприймають піренейський півострів та багато в чому латинську америку через призму цього "іспанського сувіту" і в корні не розуміють проблем іспанії та ситуації на сьогодні. в цілому існує потреба змістовного дослідження "іспанського міра" та його порівняння з "рускім міром".
PRASKA PARASKA

КОПИРСАННЯ

світлина була зроблена років 2-3 тому, здається Едуардом Кармоною, вже не згадаю. що ми ту бачимо? стоїть таке собі неголене з вусами й кривиться, на голові робиться таке, що відповідає внутрішньому стану голови, сприрається на дерево, бо на щось у цьому житті тре спиратися, в руці чи то кубок переможця, чи то склянка (може через те, що було в склянці і кривиться?). мальовниче листя шовковиці навколо навіює ніби то затишок, проте не вірте тому, бо все омана.
10735833_10204891621557963_498029245_n
PRASKA PARASKA

LLEIDA

одне з найстародавніших міст Каталонії, набагато древніше ніж Барселона, Таррагона та Жірона, було вже у VI сторіччі до н.е. столицею ілержетів (один з іберійських народів). Ілтірта, а саме так називалося це місто в ті давні часи, значить "місто вовка", про що свідчать також монети з зображенням вовка. За римських часів Ілерда перетворюється на важливий стратегічний пункт на шляху до Сарагосси. За моринів постає як столиця емірату Ларіда. У середньовічні часи вважається найбагатшим містом після Барселони. В Льєйді коронується Яків І Завойовник. Проте війна за іспанський спадок, можна сказати, cтерла з лиця землі це місто, а потім воно вже ніколи не набуло роскоші минулих часів. Проте і тепер відчувається слава та велич міста у монументальності однієї з небагатьох споруд давньої Льєйди - Старій Катедрі.


світлинка з нетрів.

PRASKA PARASKA

віршоплетство вертається взад...

Синій вареник
Си ній ва ре ник     
Синій вареник синій вареник
Синій
ВАРЕНИК
ЛЕЖИТЬ

Лежить лежма
Вареник синьобокий
Лазур відливає
Полиск небесний
Вареничним ультрамарином
Вилежує
Індигове варениччя
Волошками розляглася
Блакить варенична

ВАРЕНИК
СИНІЙ
ЛЕЖИТЬ

Синій вареник
Синій ваерник
Си ній ва ре ник